Szakal Metal s.r.o.

Vyhledávání
Szakal on-line katalog

ENEOS 
motorový olej

ENEOS SUSTINA - revoluce v olejích

                            

ENEOS - Japonský olej špičkové kvality za super ceny
Pro objednání oleje nás prosím kontaktujte.

SUSTINA 0W-50 SUSTINA 0W-50
Nejvýkonnější olej pro řidiče, kteří chtějí od svého motoru maximální výkon a přitom nejlepší ochranu svého motoru. Ultra premiový olej s širokým viskozitním rozsahem, vyniká extrémě stabilním základovým olejem s tzv. W- BASE technologií s lineární formací molekul, která snižuje třecí ztráty motoru prokazatelně více jak 2% oproti olejům stejného viskozitního rozsahu. Zajišťuje stabilitu olejového filmu především při nízkých teplotách a tím zabezpečuje dokonalou ochranu motoru při studených startech i extrémní zátěži. Tento olej obsahuje bezsirnaté detergenty tzv. ZP technologie jejihž účinnost se projevuje především mohutnou antioxidační odolností a schopností udržet motor v dokonalé čistotě. ZP technologie je dokonalá ochrana motoru proti opotřebení.
SUSTINA 5W-40 SUSTINA 5W-40
Ultramoderní olej s extrémní stabilitou. Je zde použita revoluční technologie W-BASE formace základového oleje s lineárně řazenými molekulami zabezpečující bezkolizní mazání zejména při studených startech. Snižuje významě třecí ztráty motoru o více jak 2% procenta v porovnání se současnými oleji stejného viskozitního rozsahu. ZP technologie obsahuje nové bezsirnaté detergenty a tím zabezpečuje mohutnou antioxidační odolnost a schopnost udržet motor v dokonalé čistotě. ZP technologie tímto vytváří i dokonalou ochranu motoru proti opotřebení. Tento olej je určen pro prodloužené intervaly výměny.
SUSTINA 5W-30 SUSTINA 5W-30
Informace o produktu
Ultramoderní olej který byl vyladěn pro snížení spotřeby paliva a prodloužení životnosti motoru. Nejlepší volba pro nízkoemisní vozidla „LEV" a hybridy. SUSTINA vyniká extrémě stabilním základovým olejem s tzv. W-BASE technologií s lineární formací molekul, která snižuje třecí ztráty motoru. Zajišťuje stabilitu olejového filmu především při nízkých teplotách a tím zanezpečuje dokonalou ochranu motoru při studených startech. Obsah nových bezsirnatých detergentů tzv. ZP technologie zabezpečuje mohutnou antioxidační odolnost a schopnost udržet motor v dokonalé čistotě a tudíž vytváří i dokonalou ochranu motoru proti opotřebení.
ENEOS E.PU0W20/1 - plně syntetický ENEOS Premium Ultra 0W20
Bezpečnostní listInformace o produktu
Premium Ultra 0W20 je ekologický motorový olej s extrémě nízkou viskozitou 0W-20 pro benzínové motory obsahující organický molybden který minimalizuje tření a umožňuje vyjimečnou úsporu paliva.
ENEOS E.PU0W50/1 - plně syntetický ENEOS Premium Ultra 0W50
Bezpečnostní listInformace o produktu
ENEOS Premium Ultra 0W50 je plně syntetický olej pro zážehové motory. Použitá technologie společnosti Oil Nippon vychází z požadavků automobilových závodů a soutěží. Tento olej má široký viskozitní rozsah 0W50, což poskytuje viskozitní stabilitu od nejnižších teplot po nejvyšší tepelné zatížení. ENEOS Prmium Ultra 0W50 je zvlášť určen pro sportovní a závodní automobily s motory o vysokých měrných výkonech.
ENEOS E.PH5W40/1 - plně syntetický ENEOS Premium Hyper 5W40
Bezpečnostní listInformace o produktu
Je ultramoderní plně-syntetický motorový olej pro benzínové a naftové motory v osobních automobilech, lehkých užitkových vozidlech vybavených katalyzátory a filtry pevných částic s turbodmychadly a systémy přímého vstřiku paliva. Tento olej garantuje stabilní mazání a vysokoteplotní stabilitu v extrémních podmínkách zátěže v širokém teplotním rozsahu. Olej ENEOS Premium Hyper 5W40 má velmi nízký obsah SAPS (popel síranů fosforu) a je určen pro všechny evropské osobní a užitkové automobily, poskytující prodlouženou výměnu oleje, čistější spalování, lepší ekonomiku provozu, nízkou spotřebu oleje a nízké emise. Tento olej může být rovněž použit pro vozidla s motory vyrobenými před platností normy Euro -4.
ENEOS E.PH5W30/1 - plně syntetický ENEOS Premium Hyper 5W30
Bezpečnostní listInformace o produktu
Premium Hyper 5W30 je ultramoderní plně-syntetický motorový olej pro zážehové a vznětové motory v osobních a dodávkových vozidlech vybavených katalyzátory filtry pevných částic, turbodmychadly a systémy přímého vtřiku paliva. Tento olej zaručuje okamžité a stabilní mazání, vysokoteplotní stabilitu v podmínkách vysoké zátěže v širokém teplotním spektru. Tyto oleje s nízkým obsahem „SAPS" (popel síranů fosforu) jsou určeny pro všechny evropské automobilové motory a zaručují prodlouženou výměnu, čisté spalování, zvyšují ekonomiku provozu, nizkou spotřebu oleje a nízké emise.
ENEOS E.P10W40/1 - částečně syntetický ENEOS Premium 10W40
Bezpečnostní listInformace o produktu
Je syntetický motorový olej pro zážehové a vznětové motory. Má vysoký viskozitní index díky použití syntetické základové báze a tím zaručuje exelentní studené starty a kvalitní olejový film při vysokých teplotách. Chrání motor díky vybranému balíčku aditiv. Tento olej zajišťuje čistotu a spolehlivost motoru díky vyjimečným vlastnostem použitých detergentů a disperzantů.
ENEOS Premium Plus 10W-30 ENEOS Premium Plus 10W-30
ENEOS Premium Plus 10W-30 je špičkový plně syntetický motorový olej určený především pro Japonské a Korejské automobily, zajištuje úsporný provoz. Vyhovuje náročným předpisům a šetří životní prostředí. Tento olej zaručuje okamžité a stabilní mazání, vysokoteplotní stabilitu v podmínkách vysoké zátěže v širokém teplotním spektru. Zajišťuje čištý bezkarbonový provoz a pomáhá zajistit pružnost těsnění, omezuje průsak oleje kolem těsnení. Je doporučen pro všechny evropské automobilové motory.
ENEOS Premium Hyper HDLA 10W-40 ENEOS Premium Hyper HDLA 10W-40
Informace o produktu
Je plně syntetický olej nové generace, která pomocí technologie LOW SAPS chrání fi ltr pevných částic. Byl vyvinut pro novější motory EURO 4 a EURO 5. Lze jej používat i v malých evropských nákladních vozidlech. Je doporučen pro motory MERCEDES a MAN EURO 4, dále pro autobusy a nákladní auta, kde je požadavek na olej typu TBN, který minimalizuje karbonizaci a opotřebení (motory MAN, MERCEDES, VOLVO). Dále zajištuje ideální spotřebu paliva a čistý provoz.
ENEOS Premium HDD 10W-40 ENEOS Premium HDD 10W-40
Informace o produktu
Plně syntetický olej, který je určen pro dopravce se smíšeným vozovým parkem. S úspěchem ho lze použít u starších konstrukcí a u motorů pracovních strojů. Zabraňuje usazování karbonu a tím zvyšuje mazací účinek motoru. Je doporučen pro normu EURO 2 a EURO 3 a vyhovuje předpisům US 2002. Je určen pro prodloužený interval výměny.
ENEOS E.SP15W40/1 – minerální ENEOS Premium Multi 15W40
Informace o produktu
ENEOS Premium Multi 15W40 je robustní částečně syntetický motorový olej, který byl vyvinut na základě požadavků emisních norem. Splňuje všechny požadavky na kvalitu oleje pro evropské, americké a japonské naftové a benzínové motory. Tento olej je zvláště určený pro těžké vznětové motory (kamiony, autobusy a stavební stroje), také může být použit v benzínových, LPG, CNG a lehkých naftových motorech s turbodmychadly, katalyzátory a systémy vstřikování common rail. Proto tento olej má široké uplatnění ve smíšeném vozovém parku. Premium Multi 15W40 je ideální pro smíšený vozový park včetně požadavků na prodloužený interval výměny oleje. Toto přináší nemalé úspory nákladů na údržbu. Plní beze zbytku poslední požadavky týkající se usazenin na dně pístu, v drážce prvního tj. těsnícího kroužku a ostatních částí pístu.
ENEOS Premium 20W-50 ENEOS Premium 20W-50
Částečné syntetický motorový olej pro motory benzinové, naftové, LPG a CNG. Vhodný pro použití v motorech s turbomychadly, katalyzátory nebo bez nich. Splňuje emisní požadavky. Je doporučen pro smíšený vozový park.
ENEOS E.SP20W50/1 - částečně syntetický ENEOS Super Plus Diesel 20W50
Informace o produktu
Je standardní motorový olej který zajistí optimální mazání pro starší motorová vozidla osobní i dodávková, s motory benzínovými, naftovými a LPG. Tento olej je vhodný pro použití v motorech vybavených turbodmychadly, víceventilovými rozvody, katalyzátory nebo bez nich. Dále tento olej obsahuje zvláštní přísady které zabezpečí, že olej nehoustne z důvodu oxidace ani při provozování při vysokém tepelném zatížení. Tímto je dosaženo, že mezi pohybujícími se díly zůstává stabilní olejový film.
ENEOS E.PM15W/1 - částečně syntetický ENEOS Super Plus 15W40
Informace o produktu
Je univerzální olej splňující emisní požadavky a také plní požadavky na ochranu motoru proti opotřebení a viskozitní stálost. Olej má také vynikající čistící vlastnosti. Je zvláště určen pro smíšený vozový park a to především pro vozidla s motory na LPG, benzín, naftu a pro motory s turbodmychadly a katalyzátory. Tento olej plní normy týkající se karbonizace částí motoru jako jsou dno pístu, drážka těsnícího kroužku. Tím naplňuje požadavky výrobců automobilů na moderní motorový olej.
ENEOS CVT Fluid ENEOS CVT Fluid
Plně syntetický převodový olej, obsahujicí několik aditiv, které učinkují jako fl otační, čistící, upravující tření, protipěnící a protikorozní s optimálním vyskozitním indexem. Určeno pro CVT převodovky s plynulým převodem vybavené kovovým řemenem. Zabraňuje opotřebení u řemene a kladek. Při použití tohoto oleje docílíme bezproblémový přenos kroutícího momentu s dokonalou ochranou proti opotřebení a zajistíme dokonalý chod pro jakoukoli značku CVT převodovky, vybavenou kovovým řemenem.
ENEOS ECO ATF ENEOS ECO ATF
Je plně syntetický převodový olej s nízkou vyskozitou pro automatické převodovky, především pro auta Toyota, Honda, Nissan, Mitsubishi, Hyundai, Kia, GM a Ford. Zajišťuje tichý chod převodovek a přesné řazení. Při přenosu kroutícího momentu šetří energii. Olej lze používat pro univerzální a hydrodynamickou převodovku s uzamykáním. Je určen pro veškeré japonské automobily s automatickou převodovkou.
ENEOS ECO ATF ENEOS ATF TYPE SP
Částečně syntetický převodový olej pro automatické převodovky. Hyundai, Kia a Mitsubishi doporučuje jako originální náplň. Vyrovnaná směs, která díky pečlivé vybraným aditivům zajišťuje tichý chod, přesné řazení a minimalní ztrátu energie. Je odolný proti oxidaci a pri nizkých teplotách zachovává stabilní viskozitu, má bezpěnový provoz.
ENEOS E.PATFDIII/1 - syntetický ENEOS Premium ATF DIII
Informace o produktu
ENEOS Premium ATF DIII je syntetický převodový olej pro automatické převodovky , Je určen také pro posilovače řízení a některé hydraulické systémy rotačních kompresorů, kde je potřeba zajistit tekutost za nízkých teplot. Má velmi vysoký viskozitní index a nabízí odolnost proti pěnění a korozi s dobrou antioxidační charakteristikou a odolností proti opotřebení. Tento olej zabezpečí snadné řazení za studena a nenarušuje těsnění.
ENEOS E.PMG75W90/1 – syntetický ENEOS Premium Multi Gear 75W90
Informace o produktu
ENEOS Premium Multi Gear 75W90 je syntetický, univerzální převodový olej, který lze používat jak v převodovkách, tak i ve stálých převodech, kde je předepsaná norma API GL-5. ENEOS Premium Multi Gear lze použít pro celý převodový systém vozidla. Výrobek obsahuje zvláštní přísady které snižují spotřebu paliva a usnadňují řazení. Vhodným sladěním těchto aditiv dosahujeme snížení tření, zvýšení odolnosti proti korozi a minimalizujeme tvorbu pěny. Ve vysokých teplotách je tento olej odolný proti oxidaci.
ENEOS E.SMG80W90/1 – minerální ENEOS Super Multi Gear 80W90
Informace o produktu
ENEOS Super Multi Gear 80W90 je minerální převodový olej postavený na poslední S-Ph technologii. Tato kompozice aditiv zajišťuje vynikající ochranu převodů proti meznímu tření, dokonce i při rázovém zatížení. Tento olej obsahuje aditiva která zajišťují stabilní ochranný fi lm proti korozi a opotřebení styčných ploch převodů. Díky jeho vyladěné viskometrii je tento olej vhodný do chladných podmínek (viz. Bod tuhnutí). Je doporučen pro kolové redutory, spirálová soukolí, hypoidní převody, diferenciály a děliče výkonu, kde je požadována specifi kace API GL-5, MIL-L 2105D a Mack GO-G.
ENEOS E.SH46/1 – hydraulický olej Hydraulická kapalina - ENEOS Super Hydraulic 46
Informace o produktu
Je víceúčelová hydraulická kapalina, minimalizující opotřebovení čerpadel. Zajišťuje dokonalé mazání v oběhové soustavě vakuových čerpadel. Obsahuje aditivum proti pěnění, a srážení vody.
Chladící kapalina - ENEOS Long Lasting Antifreeze Coolant Chladící kapalina - ENEOS Long Lasting Antifreeze Coolant
Informace o produktu
Chadící kapalina na -37°C bez křemičitanu a boru, vyhovuje požadavkům japonských výrobců automobilů má dlouhou životnost a šetří životní prostředí, je antikorozní. Používá se pro motory s hliníkovou hlavou.
Chladící kapalina - ENEOS Long Lasting Antifreeze Coolant Brzdová kapalina - ENEOS Brake and Clutch Fluid
Informace o produktu
Univerzální syntetická brzdová kapalina bez křemičitanu. Doporučuje se pro brzdové systémy ABS. Vyhovuje předpisum DOT3 a DOT4. Výrobek zajišťuje bezpečné brzdění i v extrémných podmínkách.
ENEOS Ultra Racing 15W-50 ENEOS Ultra Racing 15W-50
Informace o produktu
Nejpokročilejší plně syntetický čtyřtaktní motocyklový olej v programu ENEOS. Zvláště navržený pro motory motocyklů nejvyšších výkonů s nízkým trakčním koefi cientem a optimalizovanými třecími vlastnostmi. Prodlužuje životnost motoru a má vynikající termální a oxidační stabilitu. Je vynikájící i pro vzuchem chlazené motory. Poskytuje vynikající čistotu motoru, zajišťuje jeho hladký a přesný běh ve všech pracovních režimech a za každého ročního období na cestách a na závodní trati. SL výkonnostní úroveň!
ENEOS City-Max 4T 10W-40 ENEOS City-Max 4T 10W-40
Informace o produktu
Vysoce výkonný čtyřtaktní motorový olej zvláště vyvinutý pro japonské motocykly značek HONDA, YAMAHA, SUZUKI a KAWASAKI. Je rovněž určen pro sport bike, skůtry, off roady, endura, zdrojové agregáty a motocykly evropské a americké produkce. Olej zajišťuje dokonalou ochranu a funkci motoru, převodovky a spojky za všech provozních podmínek.
ENEOS City-Max 4T 10W-30 ENEOS City-Max 4T 10W-30
Informace o produktu
Vysoce výkonný olej nové generace pro čtyřtaktní motocyklové motory určené zvláště pro japonskou produkci HONDA, YAMAHA, SUZUKI a KAWASAKI. Je rovněž určen pro motocykly, silniční, endura, off road a skůtry evropských i amerických výrobců. Tento olej zvyšuje ekonomiku provozu udržuje motor v dokonalé čistotě a zabezpečuje vynikající ochranu motoru a bezproblémovou funkci mokré spojky v extrémních provozních podmínkách.
ENEOS Outboard Plus 4T 10W-30 ENEOS Outboard Plus 4T 10W-30
Informace o produktu
Výkonný olej nové generace pro čtyřtaktní lodní motory. Díky novým aditivům bylo dosaženo zvýšení ochrany motoru během kritických startů studeného motoru a rovněž tak při maximálním výkonu vašeho stroje. Zvláště vybraná aditiva zabezpečují ochranu proti korozi, usazeninám a opotřebení motoru a zvyšují jeho životnost. Nabízí odolnost proti pěnění při vysokých otáčkách a vynikající mazací schopnosti dokonce i při naředění oleje palivem zejména při provozu při nízkých otáčkach v chladných vodách. Poskytuje vyjímečné mazací schopnosti za všech klimatických podmínek.
ENEOS Outboard Plus 4T 10W-40 ENEOS Outboard Plus 4T 10W-40
Informace o produktu
Výkonný olej nové generace pro čtyřtaktní lodní motory. Použita nová technologie aditiv pro lodní motory, která přináší tišší a hladší chod, při zlepšení ekonomiky provozu. Zabezpečuje stabilitu mazání zejména v teplých oblastech, při dokonalé ochraně motoru za vysokách otáček a zatížení. Je určen pro benzínové a naftové motory a poskytuje vynikající ochranu v maximálních výkonech i při nízkootáčkových režimech.


Další informace

Výhoda - Oproti olejům GF-4 má SUSTINA prokazatelné zvýšení úspory paliva o 2%.


Sustina využívá vlastní Nippon Oil „W BASE" technologii olejového základu, jejímž výsledkem je vysoce stabilní olej ve všech teplotních režimech.

Olej vyrobený technologií SUSTINA je velmi tekutý při nízkých teplotách, významě snižuje třecí ztráty motoru a tím zvyšuje účinnost paliva o více jak 2% při srovnání se současnými oleji specifikace GF-4 stejné viskozity.

W BASE technologie - Vysoký viskozitní index základového oleje.

Běžný syntetický základový olej je tvořen uhlovodíkovými molekulami s kruhovou strukturou. Při pohybu se tato struktura molekul má snahu do sebe zaklesnout a zpomalit svůj pohyb, to se děje především u nízkých teplot oleje kdy je viskozita oleje vysoká.

W BASE technologie restrukturalizuje uhlovodíkovou strukturu na přímou linii umožnující bezkolizní pohyb molekul při velice nízkých teplotách a snižuje tím třecí ztráty motoru a znižuje spotřebu paliva.

Výhoda – větší životnost a čistota motoru

SUSTINA motorový olej s aditivy zajišťující vyjímečnou dlouhodobou čistotu motoru. SUSTINA používá bezsírnaté ZP přísady, patentované aditivum zásadně omezuje vznik kyselin síry a udržuje motor ve vyjimečné čistotě bez úsad po celou dobu jeho provozu.

ZP Technologie – Bezsírnatá aditíva
Většina současných olejů obsahují aditiva pro zabezpečení čistoty oleje na bázi zinku, ZinkDialkylDithiofosfátu (ZDDP/ZDTP) k zabezpečení motoru proti opotřebení.

K dosažení čistoty motorových součástek jsou používány detergenty pohlcující prach a nečistoty z kritických míst, které jsou následně filtrovány.

Typický ZDDP je přísada zamezující kontakt kov-kov a vytváří ochranou vrstvu na součástkách. Tyto přísady obsahují síru, jenž při vyšších teplotách spolu s vodou a kyslíkem vytváří kyseliny síry. Tyto kyseliny následně degradují detergentní aditiva v oleji. Tyto se vyčerpávají, olej již dále neváže nečistoty a saze, a následuje jejich usazování na součástkách motoru. Sustina je vyrobena na bázi ZP technologie s revolučním novým aditivem proti opotřebení, které již neobsahuje síru. Absence síry v oleji zamezí jeho degradaci a zvyšuje jeho schopnosti proti opotřebení přičemž motor zůstává bez karbonových úsad. Viz. obrázek.


Profil společnosti Nippon Oil, výrobce olejů ENEOS (PDF, 9 MB)

Stažení informativního letáku se specifikací olejů ENEOS (PDF, 800kB)ENEOS Dyno Test of Lancer Evolution